Kluczowe trendy w modzie męskiej na wiosnę/lato 2022

Wiosna/lato 2021 to przede wszystkim wolność i nadzieja dzięki jaskrawym kolorom, garniturom odartym z wszelkich formalności, dużym (couture) spodniom dresowym i bardzo szerokim spodniom, w których króluje wygoda. W 2022 roku domy mody i projektanci prezentują nowe sylwetki jako odpowiedź na pandemię, którą przeżywamy.

moda

Jak ubiorą się mężczyźni na wiosnę/lato 2022?

Przez ostatnie dwa sezony projektanci byli zmuszeni do kreatywnego myślenia o tym, jak zaprezentować swoje kolekcje: niektórzy projektanci, tacy jak JW Anderson , polegali na formacie lookbook, podczas gdy inni, jak Balenciaga , próbowali wideo. Chociaż wielu zdecydowało się kontynuować tę nową ścieżkę, sezon wiosna/lato 2022 przyniósł wielki powrót pokazów fizycznych, powiew świeżego powietrza w branży modowej.

 

Odnowiona kreatywna energia i optymizm to słowa kluczowe Tygodnia Mody Męskiej Wiosna/Lato 2022 . Pojawiła się nowa formalność dzięki łatwej odzieży biurowej wraz z hegemonią koloru czarnego. Ale jednocześnie garderoby bez wątpienia zostały zaprojektowane tak, aby na nowo połączyć się z życiem towarzyskim, którego brakowało nam przez ostatnie dwa lata: wymyśl nowe podejście do kardiganów, żywych kolorów i stylizacji na imprezowego chłopca z błyszczącymi spodniami, które z pewnością sprawią, że każdy będzie na parkiecie . Równie ważna jest niezaprzeczalna śmiałość projektantów w tym sezonie, którzy wprowadzają tradycyjnie kobiece elementy do serca męskiej garderoby, takie jak szpilki, krótkie bluzki i szorty reinterpretowane jako spódnice. Vogue przygląda się bliżej 16 trendom w modzie męskiej na wiosnę/lato 2022.

 

Wycinanki

W tym sezonie Nicolas Di Felice zaprezentował swoją pierwszą męską kolekcję dla Courrèges, a jednym z modowych trendów lata 2022 były rzeczywiście wycinanki. Inni projektanci poszli w ich ślady, na przykład body Ricka Owensa i zdekonstruowany marcel autorstwa Y/Project.

Bermudy

Niezbędne bermudy zeszłego lata są wciąż modne w tym sezonie. Ale nie panikuj, chociaż bardzo krótkie spodenki nie są tak naprawdę częścią trendów, wciąż są kultowe i bardzo pożądane.

 

Sweter bez rękawów

Sweter bez rękawów, widywany również na ulicach podczas Tygodnia Mody, czy to z dekoltem w szpic, czy z okrągłym dekoltem, stał się hitem. Prada uczyniła go jednym ze swoich grotów, włączając go do modeli o delikatnym stylu, podczas gdy inne domy, takie jak Dior Men i Erdem , używały tego dzianinowego kawałka, aby nasycić go wszelkiego rodzaju wzorami. Słońce wyszło, broń wystrzelona…

 

Kardigan

Kardigan mógł od dawna być zaniedbywany, ale nadal jest uważany za element retro par excellence, wynurzający się z szaf i stając się niezbędnym mężczyzną na sezon wiosna/lato 2022 poprzez ekstremalne długości, akcenty vintage lub kolorowe dzianiny.

Oświadczenie tułowia

Pokazywanie swojego torsu to teraz oficjalnie trend w modzie. Dla młodego hiszpańskiego projektanta Alled-Martineza koszulka nie spełnia już swojego podstawowego celu. Zamiast tego szybko owija się wokół ciała, podczas gdy w przypadku Dolce & Gabbana wystarczy zwykły strój kąpielowy. W przyszłym roku mężczyźni będą absolutnie nieustraszeni.

 

Życie biurowe

Formalna estetyka, która jest teraz pozbawiona wszelkich przeszkód dzięki marynarkom , spodniom garniturowym, koszuli i krawatom… Cały leksykon odzieży biurowej, do którego projektanci wielokrotnie powracali, aby spełnić obietnicę lata, które jest zarówno bezpłatne, jak i eleganckie.

 

Psychodeliczny

W tym sezonie pojawiła się gama kolorów od neonowej zieleni, przez fluorescencyjny róż i elektryczny błękit, uzbrojona w odważne pragnienie odważnego, optymistycznego i kolorowego lata. Trend widoczny w JW Anderson , Louis Vuitton i Loewe.

 

Powrót do czerni

Po kolorowym ożywieniu tego lata, moda zapewnia powrót do podstaw i klasycznego krawiectwa w jednym kolorze: czarnym. Na przykład Kim Jones dla Dior Men powrócił do swojego kultowego, nienagannie skrojonego garnituru Oblique, Saint Laurent autorstwa Anthony’ego Vaccarello , oparł się na swojej charakterystycznej minimalistycznej estetyce. Łatwy i skuteczny.

 

 

Oświadczenie Sandały

Po kilku blokadach i prawie dwóch latach walki z pandemią nadszedł czas, aby zostawić muły i pantofle na rzecz pary sandałów. Projektanci przeprowadzili wiele eksperymentów estetycznych, aby tego lata potwierdzić powrót klapek.

 

Myśl na różowo

Różowe, pastelowe i neonowe po raz pierwszy pojawiły się na wybiegach zeszłego sezonu letniego, a teraz bez wątpienia powracają na sezon wiosna/lato 2022. Niezależnie od tego, czy jest to upiększony garnitur Ami , totalne spojrzenie na Louisa Vuittona , czy wersja sportowa w GmbH , Różowy pozostaje na szczycie listy kolorów, na które można się zakochać.

Kurtka Varsity

Jeśli inwestujesz tylko w jedną kurtkę, aby pozostać na czasie, powinna to być ta. Widziana w programach telewizyjnych i innych amerykańskich „filmach uniwersyteckich”, takich jak Grease , kurtka uniwersytecka, noszona pierwotnie przez sportowców piłkarskich, rugby i drużyny baseballowe w ich liceum lub na uniwersytecie, teraz subtelnie wślizgnęła się do męskich kolekcji na wiosnę/lato. 2022.

 

Powrót do zielonego

W tym sezonie projektanci wracają ze swoimi kolekcjami do natury, powrót godny czasu, gdy Marie-Antoinette zdecydowała się uciec z Dworu w 1783 roku. Z pokazem pastelowych kolorów i kameowej zieleni wygląda na to, że zmierzamy na wieś. Ten trend został dostrzeżony w Fendi , Thebe Magugu i Ermenegildo Zegna .

 

Letnia skóra

Skóra była zwykle noszona w połowie sezonu. Tym razem przekraczamy czas i przestrzeń, aby podkreślić swoją nowo odkrytą letnią aurę w wersji spodni lub nawet w totalnym looku.